نرم افزار پخش مويرگي

ذخیره سازی متن از یک سایت

بعضی مواقع در زمان گشت و گذار در دنیای وب، جملات یا سخنانی را مشاهده می‌کنیم، که ارزشمند هستند. در چنین شرایطی کاربران از ساده‌ترین راه ممکن برای ذخیره‌سازی مطالب استفاده می‌کنند، به این معنی که نرم‌افزار NotePad را باز کرده، متن موجود در آن را کپی کرده و آن‌را ذخیره می‌کنند. همچنین، تعداد دیگری از کاربران تصمیم می‌گیرند، کل یک سایت را در قالب یک فایل html در اختیار داشته باشند. اما جالب است بدانید که این فرآیند را می‌توان به‌طور خودکار در فایرفاکس سازمان‌‌دهی کرد. به طوری که با انتخاب یک متن به راحتی توانایی ذخیره‌سازی آن‌را داشته باشید. برای این‌کار ابتدا افزونه Save text to file را دانلود کرده و آن‌را نصب کنید.

بعد از نصب این افزونه مرورگر را یک بار بسته و دوباره اجرا کنید. حال سایتی را باز کرده و متنی را در آن انتخاب کنید. کلیک راست ماوس را فشار داده و گزینه Save Text to File را از منوی ظاهر شده  انتخاب کنید. با اینکار پنجره‌ایی همانند تصویر زیر ظاهر می‌شود.

در فیلد file name نامی برای فایلی که ذخیره خواهد شد، تعیین کنید. در فیلد Path to file directory مکان ذخیره‌سازی فایل را باید تعیین کنید.

گزینه‌های دیگری که در این پنجره قرار دارند برای تنظیم تاریخ ایجاد فایل، اضافه کردن یک خط مابین متن، ذخیره‌سازی آدرس سایت و نوع عملیاتی که برای ذخیره‌سازی از آن استفاده می‌شود، مورد استفاده قرار می‌گیرند. در پایین این قسمت در فیلد Save mode  نوع ذخیره‌سازی قابل تنظیم است. اگر گزینه Create  انتخاب شود؛ فایل جدیدی ساخته می‌شود، گزینه Append متن موجود را به ادامه فایلی که از قبل وجود داشته است اضافه می‌کند.